TR
Ara
İHKİB OKULLARI

İHKİB Yenibosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İHKİB Yenibosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
MESLEK LİSESİ : (3 yıl)
Dokuma, yuvarlak örgü (penye) ve düz örgü ( triko) konfeksiyon işletmelerinin modelhane bölümlerinde kadın,erkek ve çocuk gisileri için teknik detay çizimlerini yapan, manuel ve bilgisayar yardımı ile temel kalıp hazırlayarak,ürünün teknik çiziminden model uygulamaları yapabilen, şablon hazırlayan, numune dikimi yaparak kalıp formunun, vücut üzerinde incelemesini yapabilen, kesim planı hazırlayabilen KONFEKSİYON KALIP TEKNİSYENİ yetiştiriyor.

UZUN SÜRELİ STAJ UYGULAMASI YAPILMAKTADIR
İşletmelerde beceri eğitimi ile gelecekte istihdam etmeyi düşündüğünüz elemanı seçerekalma imkanını sağlayan stajyer öğrenci alma uygulaması vardır. Stajyer öğrenci'nin sigorta primleri okul tarafından ödenir. Stajyer öğrenci alma koşulları ve süresi okuldan öğrenilebilir. YENİBOSNA HAZIRGİYİM MESLEK LİSESİ’ne öğrenci kabul koşulları ve zamanı Okul Müdürlüğü’nden öğrenilebilir.

YETİŞKİN EĞİTİMİ
Konfeksiyon işletmelerinin bilgisayar yardımı ile kalıp hazırlama, serilendirme ve pastal planı hazırlama sistemlerini bilen elemanlarını vasıflı hale getirmek veya yeni elemanlar yetiştirmek üzere kurs, sertifika programı düzenlenmektedir. Katılma koşulları, süresi, zamanı ve ücreti okuldan öğrenilebilir.


FASON ÇALIŞMALARI VE KONULARI
Kadın, erkek, çocuk giyimi yapan işletmeler için;
  • Kalıp hazırlama,serileme, pastal kesim işlemleri
  • Nümune dikimi işlemleri
  • Kolleksiyon için kalıp hazırlama, nümune dikimi işlemleri fason olarak yapılmaktadır. Müşterinin istediği modele göre fiyat, teslim süresi vb. Bilgiler okulun üretim planlaması şefliğinden öğrenilebilir.

Tel / Fax : (0212)451 11 68-69-71 /(0212) 451 11 72
Adres : Çobançeşme Mah. Mithatpaşa Cad. Okul Sk. Yenibosna / İST.
Verilen Eğitim Türü : Örgün Eğitim / Meslek Lisesi ( 1 yıl tanıtım ve yönledirme sınıfı + 3 yıllık meslek lisesi )
İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close