TR
Ara
EĞİTİM

Genel Bilgi

Ülkemiz ihracatına önemli oranda katkı sunan hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, yarattığı katma değer, verdiği cari fazla ve sağladığı istihdam ile ülkemizin en önemli imalat sanayi kollarından biri olarak öne çıkmaktadır.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren üye sayısı ve üyelerinin yaptığı toplam ihracatla, düzenlediği yarışmalarla sektöre kazandırdığı tasarımcılarla, hazırladığı raporlar ve en önemlisi sektörün önünü açmak üzere organize ettiği etkinliklerle ortaya koyduğu vizyonuyla ülkemizin önemli kuruluşlarından biri olmayı uzun yıllardır sürdürmektedir.

İHKİB’in ortaya koyduğu vizyona uygun olarak sektöre kazandırdığı önemli platformlardan biri de sektör mensuplarının kişisel ve kurumsal gelişimlerine katkıda bulunmak üzere düzenlediği eğitimler, sektörün ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere organize ettiği meslek edindirme kursları, üretim için eğitim, üretim içinde eğitim politikası esas alınarak kurgulanan İHKİB Protokol Okulları Projesi, MTAL öğrencilerinin katılımında beceri yarışmaları, İnovatif Fikir Maratonu, İHKİB protokol okulları mezuniyet töreni gibi etkinliklerle sektörün eğitim denince ilk başvuracağı sürekli eğitim amacıyla oluşturulan platform olan https://kampus.ihkibev.org.tr/ 'dir.

İHKİB Akademi ile hazır giyim ve konfeksiyon sektörünü, yetiştirdiği duayenler, alanında uzman danışmanlar, sektörün çeşitli katmanlarındaki yöneticilerin yanı sıra üniversite öğretim üyeleri ve yerli/yabancı sektör ile ilgili uzmanlar, trend belirleyiciler, modacılardan oluşan geniş bir eğitimci kadrosuyla, işgücü potansiyelini ve işletmelerimizi bilgi toplumunun gerektirdiği değişime, teknolojik gelişmelere ve küresel rekabete hazırlamaktadır.

Düzenlenen eğitim programları ile katılımcılarımız uygulamalı eğitim ortamında kendilerini geliştirip bilgilerini tazeleme, sektörün değişik kurumlarından gelen katılımcılarla bir araya gelme ve bilgi alışverişinde bulunarak sektördeki güncel ekonomik, teknolojik ve mesleki gelişmeleri yakından takip etme imkanını bulmaktadırlar.

https://kampus.ihkibev.org.tr/ ve www.ihkib.org.tr web sayfalarımızın yanı sıra İHKİB sosyal medya kanalları üzerinden de duyurulan eğitimlerimiz 8 temel başlık altında kurgulanmaktadır:

 • Kurumsal Gelişim Eğitimleri
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri
 • Yönetsel Gelişim Eğitimleri
 • Pazarlama
 • Satış
 • Müşteri ilişkileri Gelişim Eğitimleri
 • Finans
 • Muhasebe Yönetimi ve Uygulamaları Eğitimleri
 • Teknik Yetkinlik Gelişim Eğitimleri
 • İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimleri
 • Trend Eğitimleri

İHKİB Akademi, yılların sektör tecrübesiyle kurumların ihtiyaçları doğrultusunda, işinde uzman eğitmenler ve danışmanlarıyla birlikte, kurumsal eğitimler konusunda hizmet vermektedir. Farklı sektör oyuncularını bir araya getiren genel katılıma açık eğitimler düzenli tarihlerde gerçekleştirilmektedir. Kurumsal dünyanın nabzını tutan İHKİB Akademi eğitimde yenilikçi ve kalıcı öğrenmeyi hedefleyen alternatif yaklaşımları yakından takip ederek sektör ile paylaşmaktadır.

Eğitimlerimiz ile; “Çalışanlarınızın, dolayısıyla şirketinizin gelişmesine katkıda bulunuyor, değişen çalışma şartlarına uyum sağlamanıza yardımcı oluyor ve kurumsal eğitim ihtiyaçlarınıza çözümler üretiyoruz.”
İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close