TR
Ara
FUARLAR - YURTDIŞI VE YURTİÇİ

Genel Bilgi

Hazır giyim sektörünün dünya çapındaki en önemli fuarlarına milli katılım organizasyonu düzenleyerek sektörümüz firmalarının uluslararası arenada temsil edilmesini sağlamaktadır. İHKİB tarafından son 4 yılda 1.980 firma ile 80 fuara milli katılım sağlanmıştır. Şubemiz tarafından sadece 2023 yılında 6 farklı ülkede 17 uluslararası fuar düzenlenmiş ve sektörümüz alıcılar ile buluşturulmuştur.

Milli katılım organizasyonumuz altında uluslararası fuarlarda Türk hazır giyim firmalarımıza yer tahsisi, stant konstrüksiyonu, nakliye ve tanıtım hizmetleri sağlanmaktadır. Bakanlığımızın uygun gördüğü fuarlarda sektörümüzü temsil eden stantlar kurularak ülkemizin ve sektörümüzün tanıtımı gerçekleştirilmekte ve ziyaretçilere tanıtım materyalleri dağıtılmaktadır. Fuar alanında ve çeşitli mecralarda katılımcı firmalarımızın, sektörümüzün ve Türkiye markasının tanıtımı yapılmaktadır.

Hedefimiz Türk hazır giyiminin yurtdışında en etkin şekilde tanıtımını yapmak, üreticilerimizin/markalarımızın daha fazla satın almacı ile tanışmasını sağlamak, üyelerimize kendi markalarını yaratma sürecinde katkı sunmak ve üyelerimizin ihraç pazarlarındaki payını artırabilmek amacıyla ticaret, alım heyetleri ve uluslararası yurt dışı fuarlara milli katılım organizasyonları düzenleyerek ülkemizin ve üyelerimizin yurtdışında temsiliyetini sağlamaktır.

İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close