TR
Ara
DÜNYADAN HABERLER

Euratex ile IndustriAll Avrupa, Tekstil ve Hazır Giyim Sektöründe Sosyal Ortaklıkları Desteklemek Üzere Bir Araya Geliyor

Euratex ile IndustriAll Avrupa, Tekstil ve Hazır Giyim Sektöründe Sosyal Ortaklıkları Desteklemek Üzere Bir Araya Geliyor
EKLENME TARİHİ 04.06.2024

Euratex ile IndustriAll Europe, Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle tekstil ve hazır giyim sektöründeki sosyal ortaklıkları teşvik etmek amacıyla StichTogether isimli iki yıllık yeni bir proje başlattı. StichTogether sektörün küresel rekabete, çevre dostu uygulamalara ve teknolojik gelişmelere uyum sağlama ihtiyacını kabul ederken, aynı zamanda insana yakışır çalışma koşullarını ve kaliteli sosyal diyaloğu sağlamayı amaçlıyor. Proje Belçika, Fransa, İtalya, Polonya, Portekiz, İspanya ve Türkiye’de işverenler ile sendikalar arasında yapıcı diyaloğu teşvik edecek.

Seminerler ve kapasite geliştirme atölyeleri aracılığıyla sosyal ortakların kapasitesini arttırmayı ve onları ulusal ve Avrupa çapında sosyal diyaloglara katılmaya teşvik etmeyi amaçlayan proje, sosyal ortakların AB politika yapımına katılımını arttırmayı, sektörde sürdürülebilir ve döngüsel uygulamaların gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili konuşan EURATEX Genel Müdürü Dirk Vantyghem, projenin çok doğru zamanda geldiğine vurgu yaparken Avrupa Komisyonu gündeminin bir parçası olması gereken bu yeni AB Sanayi Anlaşması’nın önemli bir bileşeni olduğuna vurgu yapıyor. IndustriAll Europe Genel Sekreteri Judith Kirton-Darling ise kaliteli sosyal diyalogun, tekstil sektöründeki yeşil ve dijital dönüşümü Avrupa’da başarıya ulaştırmak ve işçiler için adil bir geçişi sağlamak açısından esas olduğunu kaydetti.

İHKİB sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close